Skočit na obsah
Vezeme Vám Vaši zahradu… Zahrada na klíč pro každého po celé ČR

Realizace zahrad po celé ČR
... cenově dostupná realizace zahrady pro každého

Máte-li hotový návrh zahrady, můžete přistoupit k realizaci. Co obnáší samotná realizace, na co si dát pozor a jak vybrat toho správného realizátora zahrady? Zkušený tým ZAHRADA BRNO kvalitně a spolehlivě zrealizuje Vaši zahradu, ochotně poradí a za svou práci se zaručí.

Proč zvolit právě nás pro realizaci

Svěřte realizaci zahrady do rukou zkušených odborníků ze sdružení ZAHRADA BRNO a získáte spolehlivého realizátora, kvalitně odvedenou práci a záruku Vaší spokojenosti. Snažíme se přizpůsobit Vašim finančním možnostem a přáním. Realizovali jsme zahrady stovkám spokojených zákazníků.

Nechte si zhotovit zahradu nás a neplaťte za návrh a schůzku ani korunu. Pokud si od nás necháte realizovat zahradu a nemáte zatím vypracovaný návrh, náš zahradní architekt pro Vás vytvoří návrh zahrady zdarma. Ani korunu nezaplatíte také za úvodní schůzku. K tomu od nás ještě dostanete 10 užitečných bonusů.

Co obnáší realizace zahrady a jak probíhá

Pokud zatím nemáte návrh zahrady a potřebujete zahradního architekta, stačí zaslat poptávku a my se Vám sami ozveme, abychom domluvili osobní schůzku. Vyslechneme Vaše přání a požadavky, odborně poradíme a pomůžeme vytvořit konkrétní představu zahrady. Zahradní architekt pro Vás pak vypracuje návrh zahrady.

Pokud máte hotový návrh zahrady, můžeme zpracovat návrh rozpočtu na realizaci. Jakmile rozpočet schválíte, cenu zasmluvníme a pustíme se do vlastní realizace zahrady. Stavební práce začínají podle počasí. Prvním viditelným krokem při tvorbě zahrady jsou terénní úpravy, zpevnění cest, zhotovení výkopů pro bazén či jezírko, uložení zeminy na místo budou skalky atd.

Jaké prvky se běžně používají při realizaci zahrady

Bazén

Obliba zahradních bazénů vzrůstá. V moderních zahradách je bazén samozřejmostí. Nejvíce jej během léta ocení Vaše děti.

Koupací jezírka

Koupací jezírko je poměrně nový druh vodní nádrže a nabízí vhodný kompromis spojení klasického bazénu s přírodním jezírkem.

Zahradní okrasná jezírka

Voda je živým prvkem a do zahrady vnáší životní harmonii a klid. Na klidné hladině zahradního jezírka se odráží světlo i okolní prvky. Voda příjemně ochlazuje, ale také zvlhčuje vzduch pro vysázené stromy a keře.

Potůček

Tekoucí voda je vzrušující na pohled a příjemná pro poslech. Potůček je prvkem, jenž do zahrady vnáší život.

Skalky

Klenotem zahrady je vhodně umístěná, správně založená a dobře osázená skalka. Málokteré partie zahrady dosahují tak silného estetického účinku jako právě skalky.

Zídky a palisády

Užívají se pro vyrovnání výškových rozdílů pozemku. Pro větší estetický půvab bývají suché zídky osázeny travinami a skalničkami.

Schodiště

Schodiště do zahrady vnáší praktické využití i zvláštní atmosféru. Umístěním schodiště do stávající trasy, uličky či chodníku získáte možnost procházet se pohodlně zahradou a kochat se výhledem z míst, která jsou pro jiné účely nevyužitelná.

Terasy

Terasa působí jako hranice mezi domem a zahradou. V letních dnech terasa láká k posezení s rodinou či přáteli a zpříjemňuje pohodlí Vašeho odpočinku a relaxace.

Pergoly a altánky

Pergola je jedním z důležitých a častých prvků zahrady. V létě poskytuje úkryt před sluncem, v zimě naopak nebrání průchodu světla. Popínavé rostliny změkčují drsný charakter pergoly a současně zajišťují soukromí.

Živý plot

Živé ploty rozdělují pozemek a tvoří přirozenou hranici se sousedy. Jsou kulisou pro ostatní zahradní prvky, chrání Vaše soukromí a jejich působivé barevné obměny zpříjemní každé roční období. Nabízíme stříhaný živý plot z tújí, ale i výsadbu volně rostoucích a kvetoucích keřů mnoha druhů.

Zahradní rostliny, stromy, keře, trvalky, skalničky, ...

Nabízíme listnaté i jehličnaté stromy a keře z domácí i zahraniční produkce ověřených dodavatelů. Můžete se těšit z toho, jak zahrada poroste z malého stromku či keříku, nebo se rozhodnout pro výsadbu již vzrostlých stromů, které posunou vzhled zahrady o desetiletí vpřed. Základní kostru zahrady, tvořenou stromy a solitérními keři, doplníme o zahradní keře, traviny, trvalky a skalničky, aby byla Vaše zahrada pestrá a zajímavá po celý rok.

Trávníky

Není trávník jako trávník. Můžete vybírat mezi rozmanitými druhy travních koberců, od trávníků krátce střižených až po květnaté louky. Pomůžeme Vám vybrat trávník podle toho, k jakému účelu bude sloužit, jestli bude instalována automatická závlaha a podle orientace pozemku vůči světovým stranám. Trávníky zakládáme dvěma způsoby:

  • Setý trávník - Klasický způsob je levnější, ale náročnější na počáteční údržbu a efekt zatravnění se projeví až po delší době. Je vhodný pro velké plochy, kde nepožadujete nejvyšší kvalitu trávníku.
  • Kobercové pokládané trávníky – Vhodné pro malé plochy v okolí domu a terasy, nebo pokud na zatravnění nechcete čekat. Jde o dražší variantu, ale výhody jsou zřejmé - hustý, pečlivě sestříhaný, zdravý trávník, položený během několika hodin.

Zavlažování zahrady

Automatické zavlažovací systémy zajistí, že Váš trávník bude mít optimální přísun vody po celé období vegetace. Dopřejte si zážitek z krásné a vitální zahrady během celého roku. Přináší úsporu Vašeho času i financí, a to díky optimální distribuci vody v závislosti na počasí. Samozřejmostí je příjemná a jednoduchá obsluha.

Zahradní osvětlení

Dobře zvolené a rozmístěné osvětlení zahrady usnadní orientaci a pohyb ve večerní zahradě. Zahradní osvětlení navodí příjemný pocit kouzla a romantiky a prodlouží dobu, kterou můžete trávit na zahradě příjemné chvíle u zahradního krbu a sklenice dobrého vína.

Kolik stojí realizace zahrady

Cena závisí především na návrhu zahrady. Celkovou částku se snažíme přizpůsobit Vašim finančním možnostem a přáním. Většinou bývá cena za realizaci individuální a vždy zasmluvněna před zahájením prací. Pro bližší představu si prohlédněte ceník služeb.

Zamluvte si realizátora zahrady ještě dnes

Pokud jste se rozhodli pro kvalitní realizaci a spolehlivého dodavatele Vaší zahrady, neváhejte nás co nejdříve oslovit, abychom stihli naplánovat harmonogram prací. Zašlete nám svou poptávku formulářem nebo nás kontaktujte, abychom se mohli domluvit na osobní schůzce a co nejdříve začít s realizací Vaší vysněné zahrady.

Ochrana proti spamu. Kolik je dva plus jedna?

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.Copyright © Web ZAHRADA BRNO je provozován společností PFM-Greenvia s.r.o., 2006-2023

Tel.: +420 776 874 456 | O nás | Kontakt | Ochrana a zpracování osobních údajů

Zahrada na klíč | Návrhy zahrad | Realizace zahrad | Údržba zahrad | Zavlažovací systémy